Mūsdienīgs dizains un dzīvokļu remonts
No idejas līdz realizācijai
Kopš 2000. gada uzņēmums piedāvā dzīvokļu, māju un biroju kapitālo un kosmētisko remontu – no demontāžas līdz pilnai apdarei.

Informacija

Grīdā iestrādāts traps – komforts bez robežām

10.04.2025

Ideāla dušas zona: izveides posmi

Bezpaliktņa dušas zona ir mūsdienīgs risinājums, kas apvieno stilu un funkcionalitāti. Lai pareizi izplānotu dušas zonas telpu, ir svarīgi precīzi izpildīt galvenos posmus:

  1. Stāvvadu nomaiņa un kanalizācijas sagatavošana

Stāvvadu nomaiņa un kanalizācijas sagatavošana ir pamats funkcionālas dušas zonas izveidei.

  1. Stāvvadu nomaiņa.
    Ja esošie stāvvadi ir veci, to nomaiņa pret jauniem ir nepieciešams nosacījums uzticamai sistēmas darbībai. Mūsdienu stāvvadi nodrošina lielāku caurplūdi un ir izturīgāki.
  2. Trejgabala uzstādīšana.
    Uz 110 mm diametra stāvvada tiek uzstādīts trejgabals ar 50 mm izvadu, kas jāmontē pēc iespējas tuvāk "melnajai" grīdai. Tas ir svarīgi, lai nodrošinātu kanalizācijas iegremdēšanu.
  3. Kanalizācijas montāža.
    No 50 mm izvada tiek novietota kanalizācijas caurule ar slīpumu 2–3 cm uz katru metru. Šāda sistēma nodrošina efektīvu ūdens novadīšanu un samazina aizsērēšanas risku. Kanalizācija tiek novirzīta uz nākotnes dušas trapu.

Šie darbi jāveic sākotnējā posmā, jo tie nosaka trapa augstumu un visas sistēmas kopējo slīpumu.

  1. Dušas zonas veidošana no betona

Pēc inženiertehnisko darbu pabeigšanas sākas dušas zonas izveides posms. Betona pamatne nodrošina konstrukcijas izturību un ļauj izveidot nepieciešamo ūdens novadīšanas slīpumu.

  1. Trapa uzstādīšana.
    Optimālais trapa izvietojums ir 3 cm zem betona grīdas līmeņa. Tomēr tā precīza pozīcija ir atkarīga no kanalizācijas sagatavošanas stāvvadu uzstādīšanas posmā.
  2. Pamatnes betonešana.
    Dušas zona tiek veidota no betona ar slīpumu 3 cm uz trapu. Šāds slīpums nodrošina, ka ūdens notek bez aiztures. Pamatnei jābūt precīzi izlīdzinātai, ievērojot precīzu slīpumu, lai turpmāk flīzes varētu tikt ieklātas bez līmeņu starpībām.
  3. Hidroizolācija.
    Pēc pilnīgas betona izžūšanas tiek uzklāta hidroizolācija, īpašu uzmanību pievēršot vietām ap trapu un dušas zonas perimetram. Tas aizsargā konstrukciju no noplūdēm un pagarina tās kalpošanas laiku.
  1. Flīžu ieklāšana dušas zonā

Noslēdzošais posms ir dušas zonas apdare ar flīzēm. Šis process prasa īpašu precizitāti, lai panāktu estētiku un praktiskumu.

  1. Materiāla izvēle.
    Ieteicams izmantot lielformāta keramogranītu. Tas ir izturīgs un piešķir telpai modernu izskatu. Lielās plāksnes rada minimālu šuvju skaitu, kas atvieglo kopšanu un padara zonu vizuāli pievilcīgāku.
  2. Ieklāšana bez "aploksnes" (konverta metodes).
    Flīzes tiek ieklātas bez "aploksnes" veidošanas. Tas nozīmē, ka katra plāksne saglabā savu sākotnējo pozīciju, neveicot griezumus slīpuma veidošanai. Slīpumu nodrošina precīzi sagatavota betona pamatne.
  3. Šuvju aizpildīšana.
    Izmantojiet mitrumizturīgu šuvju masu, kas minimizē ūdens iekļūšanas un pelējuma veidošanās risku. Ieteicams izvēlēties šuvju toni, kas saskan ar flīžu krāsu, lai radītu vienotu vizuālo efektu.

Ideālas dušas zonas izveide ir precīzu inženiertehnisko risinājumu, izturīgas betona pamatnes un estētiskas flīžu apdares kombinācija. Stāvvadu nomaiņa un rūpīgi plānota kanalizācija nodrošina optimālus apstākļus trapa darbībai. Betona pamatne ar pareizu slīpumu garantē ūdens novadi, savukārt lielformāta keramogranīts piešķir zonai modernu un stilīgu izskatu. Strādājiet precīzi un rūpīgi, un rezultāts attaisnos visas jūsu cerības!